Site logo

Predaj Firmy je často spojený s problémovým cash flow. Pokiaľ Vám však odberatelia meškajú úhradami faktúr, tak verte, že nie ste jediná firma.

Problémový cash flow je častým javom, s ktorým sa firmy musia nejakým spôsobom vysporiadať. V niektorých prípadoch je jediným riešením predaj firmy.  

Pokiaľ Vám odberatelia meškajú s úhradami faktúr, alebo žiadajú dlhšiu dobu splatnosti, tak verte, že nie ste sami. Ako sa uvádza v najnovšej štúdii jednej z popredných spoločností zaoberajúcej sa poisťovaním pohľadávok priemerná doba na uhradenie faktúr vo svete sa v minulom roku celosvetovo posunula zo 64 dní na súčasných viac ako 66 dní. Takúto dlhú dobu uhradenia faktúr sme tu mali naposledy pred krízou v roku 2007.

Aj naprieč odvetviami sa však doba uhradenia faktúr rapídne líši. Najdlhšie sa čaká v elektrotechnickom priemysle, strojárstve a u stavbárov, a to až okolo 90 dní. Naopak najkratšie sa čaká v retail-ových odvetviach a to v priemere 40 dní.

Pre upresnenie je potrebné uviesť, že čísla uvedené v tomto článku sú celosvetovým priemerom, a preto sa nemusia úplne zhodovať s Vašou situáciou na slovenskom trhu. Pokiaľ sa jedná o cash flow je určite dobré vedieť sa porovnať s ostatnými podnikmi na svetovom trhu.

Pre detail celej štúdie kliknite TU.

Pokiaľ máte záujem o predaj zabehnutej firmy, tak nám neváhajte napísať na info@PredajFirmu.sk

alebo vyplňte náš kontaktný formulár.