Site logo

Pýtate sa

Tu je zoznam najčastejších otázok a odpovedí

1. Načo slúži stránka PredajFirmu.sk?   

Stránka PredajFirmu.sk je inzertný portál pre predaj a kúpu zabehnutých firiem. Predávajúcim umožňuje efektívnejší marketing predaja. Pri optimálnom nastavení kampane sa zvyšuje nielen šanca na predaj firmy, ale aj cena, za ktorú sa firma môže predať. Pre kupujúcich stránka poskytuje platformu, kde môžu efektívne vyhľadávať firmy v odvetviach a regiónoch, do ktorých chcú investovať.

2. Prečo by som mal/a využiť stránku PredajFirmu.sk?

Pre majiteľov:

PredajFirmu.sk poskytuje moderný a efektívny spôsob nájdenia kupujúceho. 

Veľa firiem nemá prístup k službám profesionálnych brokerov. Najmä pri predaji malých a stredných podnikov je predajná suma pre dobrých brokerov neatraktívna, a tak sa firmy k ich službám jednoducho nedostanú. Ostáva teda na majiteľovi aby si s predajom poradil sám.

Predajfirmu.sk Vám ponúka moderný, výhodný a účinný spôsob hľadania kupujúcich. Vďaka našej stránke sa o Vás dozvie široké spektrum záujemcov. V prípade úspešných rokovaní s potenciálnymi kupcami si formálnu stránku predaja viete vyriešit sami pomocou Vášho právika/daňového poradcu a audítora. Všetko závisí od konkrétneho prípadu.

Neviete kde zohnať právnika, daňového poradcu alebo audítora? Kontaktujte nás, poradíme Vám.

Pre brokerov:

Pre brokerov PredajFirmu.sk ponúka rozšírenie tradičných marketingových kanálov. Vďaka nášmu portálu, viete osloviť širšie publikum, čo pre Vášho klienta znamená viac ponúk.

Kontaktujte nás ohľadom balíkov služieb pre brokerov.

Pre investorov:

Vďaka nášmu portálu máte prehľad o širokom spektre ponúkaných firiem nielen na slovenskom na trhu. Nájdite si tú správnu investičnú priležitosť. Vyfiltrujte si ponuky, ktoré Vás zaujímajú a kontaktujte predávajúcich z pohodlia Vašej kancelárie. Odteraz máte všetky ponuky na pár klikov vo svojom počítači alebo mobile.

3. Ako je chránené moje súkromie? A čo zverejniť pri predaji firmy?

Ochrana súkromia predávajúcich je pre PredajFirmu.sk najvyššou prioritou. PredajFirmu.sk neposkytne Vaše nezverejnené osobné, alebo firemné informácie žiadnym tretím stranám (ani potenciálnym záujemcom). Výnimkou sú prípady, kedy musíme zdieľať tieto informácie ako zákonnú povinnosť (napr. pri vyšetrovaní políciou).  

Je na Vás zvoliť informácie, ktoré budú na portáli uverejnené. 

Typický profil spoločnosti neobsahuje údaje ako meno firmy, email, telefónne číslo, alebo Vaše meno. Na kontakt s potenciálnymi záujemcami sa využíva kontaktný formulár, ktorý je zaslaný na Vami vybranú emailovú adresu. Je len na Vás, či záujemcom odpoviete.

Viac o ochrane osobných údajov sa dozviete TU.

4. Ako začať? A kedy je vhodné zverejniť profil na PredajFirmu.sk?

Predaj firmy je individuálna záležitosť, na ktorú sa treba pripraviť. Na začiatok je vhodné vyjasniť si, čo tvorí aktíva a pasíva predávanej firmy/alebo jej predávanej časti. Taktiež je vhodné, aby ste mali stanovené približné cenové očakávania a formu transakcie, ktorú chcete pri predaji použiť. Ak si nie ste istí, je v tomto kroku vhodné využiť konzultáciu právnika, daňového poradcu a/alebo audítora.

Keď máte vyjasnené čo chcete predávať, je čas kontaktovať náš tím ľudí, ktorí Vám na základe poskytnutých informácií vytvoria online profil na našom portáli. Pre kompletný prehľad služieb kliknite TU.

5. Je možné, že zverejnený profil firmy obsahuje nedostatočné, alebo nepresné informácie?

V PredajFirmu.sk robíme maximum preto, aby predávajúci záujemcom poskytli čo najlepšie informácie ohľadom predávanych firiem. Všetky informácie však pochádzajú od majiteľov, brokerov alebo agentov. Tieto informácie neoverujeme, a preto nevieme zaručiť ich správnosť. Kupujúcim vždy odporúčame vykonať všetky potrebné kroky na overenie prezentovaných skutočností pred uzavretím kúpnej zmluvy. 

6. Ako kontaktovať predajcu firmy? 

Pre kontakt s predajcom stačí vyplniť formulár nachádzajúci sa pri príslušnom profile firmy o ktorú máte záujem. 

Odporúčame do správy zahrnúť čo najviac informácií o Vás, ako aj o dôvodoch prečo sa o predávanú firmu zaujímate. Presvedčte predávajúceho, že máte seriózny záujem.

7. Je PredajFirmu.sk sprostredkovateľ/broker predaja firmy?

PredajFirmu.sk nie je sprostredkovateľom, alebo brokerom predaja. Portál je vytvorený výlučne za účelom uľahčenia spojenia predávajúceho a kupujúceho.  Radi Vám však poradíme, kde nájsť dobrého poradcu. V prípade záujmu nás neváhajte kontaktovať.