Site logo

Hlavné výhody portálu PredajFirmu.sk. Prečo využiť naše služby?

Efektívne a jednoduché prepojenie investora a predávajúceho

Predaj malej alebo strednej firmy pomocou online trhoviska je v západnom svete už takpovediac štandardom. O čo sa jedná?

Online trhovisko firiem je internetová stránka, podobná inzertnému portálu, kde sa uverejňujú ponuky firiem na predaj. Pre predávajúcich je tento portál priamou bránou do sveta investorov, a naopak pre investorov je online trhovisko miestom, kde si môžu nájsť investičné príležitosti presne podľa svojho vkusu.

V porovnaní s klasickým priebehom transakcie, kde sa firma predáva len cez privátne kanály je výhod hneď niekoľko. V nasledujúcich sekciách si povieme o tých najvýznamnejších pozitívach.

Nižšie náklady na transakciu

Prvou, a zrejme najvýznamnejšou výhodou predaja firmy cez online trhovisko, je značné zníženie nákladov na celú transakciu. Služba nájdenia kupujúceho tvorí pri klasickom predaji značnú časť transakčného poplatku.  Kupujúci je vačšinou nájdený pomocou brokera, alebo tretích strán, ktoré si za to účtujú províziu. Táto sa pri úspešných transakciách pohybuje medzi 3-10% z predajnej ceny (záleží od typu predaja a rozsahu služieb).

Online trhovisko Vám umožní nájsť kupujúceho bez provízneho poplatku. Platíte len jednorázový poplatok za uverejnenie profilu spoločnosti, ktorý sa pohybuje v desiatkach EUR. V porovnaní s tradičným modelom predaja je úspora veľmi výrazná.

Viac ponúk za pár klikov

Pri predaji firmy je kľúčové získať čo najviac ponúk, aby ste si následne mohli vybrať tú, ktorá Vám vyhovuje. Vďaka online trhovisku jednoducho oslovíte široké spektrum potenciálnych záujemcov.  Celý proces umiestnenia Vašej firmy na náš portál je nastavený tak, aby ste s ním mali čo najmenej práce a mohli sa venovať dôležitejším veciam ako je nahratie správnej veľkosti súboru,

Všetko pod kontrolou

Koľko informácií o predávanej firme zverejníte, alebo na akú ponuku zareagujete je len na Vás. Naši konzultanti Vám samozrejme radi poradia, aby bola Vaša kampaň čo najúspešnejšia. Naším spoločným cieľom je, aby ste sa počas celého procesu cítili komfortne a aby ste mali všetko pod svojou taktovkou.

Predávate firmu a chcete to urobiť čo najefektívnejšie? Nájdite si záujemcov cez náš portál: